eesti keelesRussian (CIS)Svenska (Sverige)in Englishauf Deutschsuomeksi

Loodusesõbrale

Topu laht talvel

Altmõisa külalistemaja Matsalu rahvuspargi piiril pakub mugavat öömaja ja toitlustust matkajatele ja loodusesõpradele. Siin piirkonnas asuvad matkarajad ja linnuvaatlustornid, puis- ja rannaniidud pakuvad linnuhuvilistele elamusi eriti kevadel ja sügisel.

Roostik

Rahvuspargis on 8 linnutorni: Keemu, Haeska, Suitsu, Penijõe, Kloostri ja Jugassaare, Puise ja Kiideva ja kaks vaateplatvormi: Kiideva platvorm e. Priskuse tornike ja Rannajõe platvorm.

Linnuvaatlustorn

Altmõisa külalistemaja teeotsast lookleb läbi kadakase sooniidu ja roostiku laudtee.  Lagleranna torn kahjuks enam kasutuses ei ole. Jalutuskäik mereni ja tagasi võtab tunni, kui end just luikesid või päikeseloojangut vaadeldes sinna ei unusta.

Laudtee

Meist 5 km kaugusel asuvast Kiideva külast viib matkarada Puisesse. Kuuekilomeetrine rada on kõige hõlpsamini läbitav jalgsi. Ekstreemsema elamuse saamiseks laenutage meilt matkarattad ja tellige ülelahe sõit 10 inimest mahutaval lappajal.

Lambad

Puise ninal, kus meri on  kahelt poolt vaatele avatud, saab ette tellida ka suitsusilku ja kosutavat suppi. Hea meelega paneme Teile matkadele kaasa piknikukorvi või sooja toidu-joogi termosed.

Meri

Kui satute siiakanti esmakordselt või vajate tuge eristamaks erilist, sageli ka haruldast, esmapilgul nii tavalisest Läänemaa padrikust või roostikust, soovitame Teie matkale kaasa kogenud ja asjatundliku loodusgiidi.

Räätsamatk

 

Pärast rännakut saab saalis kamina ees vahetada muljeid päeva jooksul tehtud pilte vaadates, saunas või saunatünnis lõõgastudes.

Üle Altmõisa külalistemaja rookatuse viib rändlindude tee.

 

Puhkenurk

Paik maailma äärel